Duszpasterze

s. Barbara Cholewianka SJK

Lublin to miasto, w którym urodziłam się, wychowałam, studiowałam i pracuję do dzisiaj. Obecnie jestem we wspólnocie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Z racji moich zainteresowań, skończyłam chemię na UMCS, którą to interesuję się do dziś. Po dwóch latach pracy w Instytucie, wstąpiłam do Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK w Lublinie. Od okresu studiów związana byłam z duszpasterstwem akademickim KUL, prowadzonym przez Ojców Jezuitów. Tam właśnie dojrzewało moje powołanie zakonne. W Kościele Akademickim KUL składałam też śluby wieczyste. Po nowicjacie zostałam skierowana do pracy w Lublinie z młodzieżą studencką w akademikach KUL w Dąbrowicy i na Poczekajce. Przez większość życia zakonnego (oprócz okresu kandydatury i nowicjatu oraz ośmiu lat pracy w Monachium z młodzieżą z całego świata), związana byłam i jestem z lubelskim środowiskiem akademickim. Od 1996 byłam kierowniczką Żeńskiego Domu Studenckiego, a od 2006 roku prowadzę Męski Dom Studencki. Od tego też roku jestem duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Medycznym. Zarówno na Poczekajce jak i w duszpasterstwie Uniwersytetu Medycznego prowadzę m.in. grupę JP 2. „Pierwiastek dobra zakorzeniony jest w naturze naszej jak główny atom istnienia, wierzę w to i kocham ludzi

Kontakt: sbanchol@kul.lublin.pl

ks. Marek Szołdra

Mgr teologii i psychologii, psychoterapeuta związany ze Stowarzyszeniem Pomocy Psychologicznej i Duchowej ?INIGO?, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzin, par i małżeństw. Wykształcenie teologiczne i psychologiczne zdobył w KUL oraz w CM Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początki jego pracy duszpasterskiej związane są z parafią św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, gdzie pracował jako wikariusz w latach 1996-2001. Przez kolejne 9 lat pracował jako prefekt 1-go Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie oraz jako duszpasterz UMCS. Od roku 2010 jest kapelanem Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie oraz duszpasterzem UM w Lubinie. Służy swoją pomocą jako spowiednik oraz kierownik duchowy.  

Kontakt: paykert@op.pl

ks. Wojciech Iwanicki

Człowiek z serca Roztocza, doktorant Instytutu Teologii Moralnej KUL JP II, duszpasterz diecezjalny służby zdrowia (www.dsz.oil.lublin.pl), dziennikarz Radia eR, kapelan Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli (www.cozl.pl), od 1996 roku kapłan Archidiecezji Lubelskiej, od 2010 r. duszpasterz DA UM.

Kontakt: wiwanicki@o2.pl

ks. Paweł Matyjaszewski

Duszpasterz Akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kapelan SPSK 4

Kontakt: tel. 504045608 mail:pontis@op.pl